Четвер
18.10.2018
21:57
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Голосківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Головна Реєстрація Вхід
Виховна робота »
Меню сайту

Наше опитування
Подобається вам новий сайт школи?
Всього відповідей: 179

Статистика

Онлайн всього 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Форма входу


Організація виховної роботи

     Політичні та соціальні процеси, що відбуваються в Україні  і спрямовані на утвердження демократичних засад розвитку держави , зумовлюють необхідність відповідних змін у галузі освіти, складовою якої є виховання. Школа має бути державно - громадським загальноосвітнім закладом, який організовує свою діяльність на ґрунті національної культури і національних традицій, а за змістом і формами роботи відповідає національно-культурним потребам України її становленню і розвитку як суверенної держави.

 Успіх виховного процесу залежить від відносин між учителем і учнем, які мають розвиватися на основі співробітництва і ділового партнерства. Учитель і учень – рівноправні  суб’єкти навчально-виховного процесу.

    Працюючи над реалізацією концепції виховної  роботи закладу, педагогічний колектив організовує і проводить різноманітні заходи, що забезпечують виховну роботу в усіх її напрямках.

   Управління виховною роботою школи здійснюють заступник директора з виховної роботи Боратинська Г.В., педагог-організатор Мостова Н.М.

 

Виховна робота в школі (як на уроках так і в позаурочний час) здійснюється за такими напрямками : родинно - сімейним, трудовим, національно - громадянським, військово–патріотичним, художньо-естетичним, морально–етичним, превентивним, екологічним. 

В школі створені і діють гуртки : «Мова моя соловїна»; «Сучасні ритми»; «Інтеграл»; «Цікава хімія»; «Історико – краєзнавчий»; «Любителі англійської мови»; Семинотка»; гурток декоративно – прикладного мистецтва; клуб «За здоровий спосіб життя»; «Юні екологи»; «Олімп»; «Всезнайка»; «Умілець»; «Зелений паросток»; «Берегиня».

 

  В школі оформлено куточок державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України – Гербом, Прапором, Гімном. Такі ж куточки є в кожному класі.

-       Вчителі школи постійно виховують повагу в учнів до державного Герба, Прапора та Гімну, розвивають в учнів свідомість справжніх громадян і патріотів своєї країни.

    В рамках національно – патріотичного виховання в школі проводяться виховні години, бесіди, темами яких є: святкування знаменних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу, видатними людьми України тощо.

    Традиційним стало проведення святкувань Дня Збройних Сил України, Дня Соборності, Дня Захисника Вітчизни, змагань «Козацькі забави», свято квітів і врожаю «Барви Поділля».

            Велика увага в школі приділяється організації і здійсненню різноманітних екскурсій та походів з метою ознайомлення з пам’ятними та історичними місцями району, області і країни. Так протягом 2011 – 2017 років було проведено екскурсії для учнів в:

-    м. Київ;

-         Карпати – м. Яремче, Ворохту (9 – 11 кл.);

-         печери с. Кривче (6 – 8 кл.);

-         Уманський заповідник (Софіївку);

-         Бакотський монастир;

-   м.Львів

-         м. Камянець – Подільський:

а) музей «Стара фортеця»

б) ботанічний сад;

в) картинна галерея,

г) археологічний музей;

д) станція юних натуралістів.

    Питання національного і патріотичного виховання обговорюються на засіданнях педагогічних рад, семінарах, нарадах, засіданнях учнівського парламенту школи.

 Екологічне виховання

     В рамках напрямку здійснюється:

- проведення виховних годин , бесід;

- ознайомлення з флорою і фауною Камянецького краю;

- розвязування кросвордів на екологічну тематику;

- проведення зустрічей весняних птахів;

- конкурси малюнків на екологічну тему;

- виготовлення годівниць, допомога птахам взимку;

- догляд за квітниками, кімнатними рослинами;

- брейн – ринги з біології, хімії, фізики для учнів старших класів;

- був проведений екологічний вечір «Земля -  мій рідний дім».

 Правове виховання

    В рамках напрямку проводиться:

- проведення виховних годин  за темами: « Конституція України», «Права і обовязки громадян», «Декларація прав дитини», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»;

- місячники правових знань;

- проведення зустрічей з дільничним інспектором;

- конкурси малюнків на правову тематику;

- брейн – ринги  з правознавства для учнів старших класів.

    В школі постійно проводиться індивідуальна робота з учнями та їх батьками з профілактики правопорушень, аналізується вплив сім’ї на виховання учнів Учні схильні до правопорушень поставлені на внутрішкільний облік. Кожен учень перебуває під контролем класного керівника. При Голосківській сільській раді працює мала координаційна рада в справах неповнолітніх, якою керує директор школи Купчанко С.Б.

    Проводяться виховні години по класах, заслуховуються звіти та інформації з питань профілактики правопорушень на нарадах при директорі та виробничих нарадах. Дирекція школи співпрацює з відділом у справах неповнолітніх Кам’янець – Подільської райдержадміністрації.

 Морально – етичне виховання спрямоване на прищеплення та почуття моралі ,міцних переконань і має постійно перебувати  в центрі уваги колективу . Вчителі, класні керівники , адміністрація школи проводять в цьому напрямку певну роботу ,а саме: бесіди, виховні години,темами яких є культура спілкування, морально- етичні правила поведінки, відносини між людьми тощо.

 Художньо – естетичне виховання . Художня самодіяльність

 Одним із завдань педагога є виховання  у дітей почуття прекрасного , здатності цінувати красу життя, розвиток творчих  здібностей і нахилів

    З метою розвитку творчого потенціалу ,впевненості  в своїх силах в школі проводяться свята, вечори, лінійки, конкурси, концерти. Серед них : Свято першого і останнього дзвоника, Свято квітів та врожаю, Новорічні свята, Шевченківське свято, Свято гумору.

       Учні нашої школи брали участь у районному конкурсі « Вишиванка на щастя, на долю», де посіли призові місця.

   У 2011- 2012н. році відповідним наказом по школі  було призначено 11 класних керівників.

    Усі класні керівники сумлінно виконують свої посадові обов’язки:

·        -організовують життя колективу класу відповідно до вікових особливостей ;

·       планують і проводять виховну роботу в класах ;

·        ведуть у встановленому порядку документацію класу, контролюють ведення учнівських щоденників;

·        доводять до відома дирекції школи всі недоліки в забезпеченні навчально виховного процесу;

·        беруть участь в засіданні методобєднань, педагогічних радах школи ;

·        ведуть активну пропаганду здорового способу життя;

·        підтримують постійний контакт з батьками;

·        забезпечують дотримання правил техніки безпеки життєдіяльності під час здійснення  навчального процесу та проводять виховні заходи .

Хочеться  відмітити старанну працю класних керівників :  Кирилюк В.І., Сухарську І.Б., Русецьку В. В..

    Родина є основою держави. Родинне виховання – це природна і постійно діюча ланка, що обумовлює розвиток людини на всіх стадіях її життя. Тому у своїй виховній діяльності кожен класний керівник опирається на сім’ю, підвищує її психолого – педагогічну культуру, активно впливає на взаємини з батьками, учнями , вчителями. Свідченням цього є постійні зустрічі педагогів з батьками, відвідини батьками різних загальношкільних позакласних заходів. У відносинах «батьки – вчителі» склалася дружня обстановка. Вчителі завжди знаходять спільну мову, а батьки не залишаються осторонь шкільних проблем.

Учнівське самоврядування

    Діяльність органів  учнівського самоврядування в Голосківській

ЗОШ І – ІІІ ступенів сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, більш ефективному входженню учнів у доросле життя.  Органом учнівського самоврядування в нашій школі є парламент. Він  має двоступеневу  структуру – загальношкільну і класну з чітким взаємозв’язком, що знаходить своє відображення у підпорядкуванні. А також у консультативному педагогічному керівництві органів учнівського  самоврядування з боку педагогічного колективу школи.

    Парламент має свій статут, структуру, яка складається із п’яти кабінетів: навчального, дозвілля і відпочинку,  спортивно – масової роботи, дисципліни і порядку, добрих і корисних справ, працює за складеним планом. Членами парламенту є учні 5 – 11 класів, які обираються шляхом голосування на звітно – виборній конференції у вересні.

    Члени учнівського парламенту здійснюють контроль за виконанням режиму дня учнями школи, , організовують взаємодопомогу у навчанні, здійснюють підготовку до  проведення олімпіад, конкурсів, предметних тижнів, допомагають з ремонтом у школі, контролюють зовнішній вигляд учнів та слідкують за дисципліною і порядком у школі, ведуть пропаганду по боротьбі з курінням та пропусками уроків, здійснюють благодійну діяльність.

 

Пошук

Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Друзі сайту
Довжоцький НВК
Міністерство освіти


Copyright MyCorp © 2018