Понеділок
01.06.2020
06:39
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Голосківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Головна Реєстрація Вхід
Історія Школи »
Меню сайту

Наше опитування
Подобається вам новий сайт школи?
Всього відповідей: 182

Статистика

Онлайн всього 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Форма входу


Історія школи:У 1864 році, через три роки після скасування кріпосного права, в Голоскові було відкрито початкову церковно-парафіяльну школу. В 1870 р. у школі навчалось  12 учнів, яких навчав вчитель-псаломщик. У 1898 році земство відкрило в селі народну початкову школу, в якій працював оди вчитель і навчалось 29 хлопчиків та 19 дівчаток. В бібліотеці школи нараховувалось 188 різних книг. Із встановленням на Кам’янеччині радянської влади в 1920 році відкрилась радянська народна початкова школа. Її першим вчителем став відомий український байкар М.П.Годованець.

У 1925 році за постановою райвиконкому в Голоскові створено першу семирічну школу з сільськогосподарським ухилом, навчатись до якої комітети незаможних селян направляли дітей з навколишніх сіл. При школі працювали гуртожиток та їдальня. Директором першої семирічки, яка була базовою районною школою в ті складні, нелегкі часи, був Сильвестр Іванович Рачинський. Великим авторитетом серед вчителів школи та району користувалась і Ганна Іванівна Ястребцова, яка вільно володіла трьома іноземними мовами: французькою, англійською, німецькою.

У 1926 році здійснено перший випуск семирічки.

У 1935 році в Голоскові відкривається середня трудова школа, в якій разом із голосківчанами навчалися діти селян і службовців з різних сіл Кам’янеччини, де ще не було відкрито середні школи: Гуменець, Дерев’ян, Нагорян, Великого і Малого Залісся. До початку Великої Вітчизняної війни школа зробила чотири випуски

На перше січня 1940 року в Голосківській середній школі навчалось 526 дітей з різних сіл району, яких навчали 19 учителів.

Перший день війни, 22 червня 1941 року співпав зі шкільним святом – випуском 10 класу. Молоді хлопці разом із атестатом зрілості отримували і повістку. Під час німецької окупації школа ще деякий час продовжувала працювати. В основному приміщені колишньої панської садиби розташувались німці, дітям же відвели господарські приміщення. А у 1943 році навчання припинили зовсім.

Лише після визволення Кам’янеччини, у 1944 році, школа знову відчинила свої двері дітям. Укомплектовано три перших класи, в яких навчались учні з 1934-1937 років народження. Через брак відремонтованих приміщень навчання проходило у дві зміни. Один Буквар на весь клас, літери писали на цигарковому папері. В цей же час, при школі відкрито обласний дитячий будинок для круглих сиріт, які під час війни втратили своїх батьків і опинились без засобів існування.

1947 р. Прийшла працювати у школу Л.П.Циганівська – одна із найбільш обдарованих вчителів-філологів, людина з божою іскрою; повертається у школу і Г.І.Ястребцова. Школа з колін стає на ноги, переходить на однозмінне навчання.

У 1954 році Голосківська денна середня школа відзначає перший післявоєнний випуск своїх вихованців. А через довгих 50 років – 31 травня 2004 року вони знову зберуться на шкільному подвір’ї, щоб пригадати юність.

Із 1944 по 1959 роки директорами школи були: З.Г.Хоржевська, М.В.Пекарчук, О.П.Гаджула, В.О.Бойко, М.І.Кубрак, М.Д.Ободовський, Я.С.Шемчук.

У 1959 році директором Голосківської школи став філолог, здібний журналіст Ю.Й.Альперин. Він організовує у школі науково-дослідницьку, пошукову роботу, в результаті якої в школі вперше створено історичний музей. Помітним явищем стало придбання духового оркестру. Він суттєво змінив обличчя школи, вніс живий струмінь в проведення усіх культурно-масових заходів. Введено обов’язкову ранкову зарядку, яка проходила під музику духового оркестру. На районному огляді стройової пісні, який проходив у лютому 1960 року школа зайняла перше місце. Протягом десяти років школа займала одне з перших місць в районі з різних видів спорту і була нагороджена більше як 60-ма грамотами, які прикрашали її фойє.

1958 року у школу вчителем географії приходить М.П.Крачило, випускник Київського державного університету. Він створює науковий географічний гурток. Перша екскурсія – до Бакоти – столиці Дністрянського Пониззя ХІІ-ХІІІ ст., згодом здійснено туристські походи на велосипедах у м.Шепетівку по Подністров’ю, Малому Поліссю, Подільських Товтрах, Карпатах; перше сходження на найвищу вершину Карпат – Говерлу; добралися учні Голосківської середньої школи і до Криму.

З великим знанням справи проводилась робота і на шкільних ділянка, - під керівництвом О.К.Матвійчука. У 1960 році Голосківська школа взяла участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці. 26 найкращих юннатів школи були нагороджені науковим комітетом виставки почесними грамотами.

В 1960-2000-х роках наступними директорами Голосківської школи були С.Д.Спасюк, В.А.Жвалюк, Р.І.Газінський, І.І.Ясінський, В.А. Ковальчук, Т.В. Жвалюк.

З 2005 по 2010 роки школу очолює Сухарська Ірина Борисівна. 14 січня 2007 року Голосківську загальноосвітню школу газифіковано – встановлено модульну газову котельню і переведено із пічного опалення на водяне. Влітку 2007 року заново перекрито корпус початкових класів. В З 2007-2008 навчальному році школа перейшла на профільне навчання за художньо-естетичним профілем. Подільську зірочку Верстюк Вікторію добре знають не лише у районі, але й у Хмельницькій області, а цього річ у нас народилась нова маленька зірочка Томіна Вікторія.

2008 рік ознаменувався побудовою, спонсорським коштом, малого спортивного поля для баскетболу та гандболу. У 2009 році завдяки спонсорській допомозі проведено заміну внутрішньошкільної водопровідної мережі, придбано та встановлено новий насос.

Пошук

Календар
«  Червень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту
Довжоцький НВК
Міністерство освіти


Copyright MyCorp © 2020